Hal Yasası İle Hallere Yeni Yüz

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci özel bir komisyon tarafından sürdürülen çalışmalar neticelendiğinde Türkiye'de ki hallerin yeni yüze kavuşacağını söyledi.

Hal Yasası İle Hallere Yeni Yüz
Hal Yasası İle Hallere Yeni Yüz

Hal Yasası ile birlikte bir çok yenilik ile haller ürün çeşitliliğinde artış olacak. Halde kendine yer bulacak olan gıda maddeleri arasında et, balık ve tavukda var. Yeni yüzlerinle gıda toplama alanlarına dönecek. Atılan bu adımlarla birlikte örneğin lojistik maliyetlerinden bile elde edilecek kar ile gıda fiyatlarında düşme yaşanacak. Tüm faktörler birleştiğinde ise hem vatandaş hem üretici hem ülkemiz kazanacak.

FİRE VERMEMEK İÇİN AMBALAJ ŞART

Çalışmaları süren yasa tasarısının önemli başlıklarından birisi de sebze ve meyvede verilen fire. Sebze ve meyvede yüzde 25 fire veriyoruz ve bu oranın düşürülmesi için atılacak adımların altı çiziliyor. Sebze ve meyve taşımacılığı ve saklanması için en uygun koşullar için soğuk taşıma zincirinin sağlıklı yapılması için çalışmalar yapılacak. Bir diğer önemli adım ise sebze ve meyve için ambalaj şartı geliyor. Hale gelen giden her ürün ambalajlı bir şekilde satışa sunulacak ve bu sayede oldukça yüksek olan fire oranının düşürülmesi hedefleniyor.

Komisyonun çalışmlarının hızla sürdüğünü dile getiren Bakan Tüfenkci en kısa zamanda neticelenecek olan yasa ile atılacak adımlar sonrasın Avrupa standartlarında hatta üstünde bir halcilik anlayışı ve kalitesiyle hizmet vereceklerini bunun da en büyük katkısının milli servete olacağını konuşmasına ekledi.

hal yasası hal yasası ambalaj şartı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
Efsane Dizi Supernatural 14. Sezon 1. Bölüm Ne Zaman Başlayacak?
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!
iPhone'u Yurt Dışından Almak 3 Bin TL'ye Yakın Avantaj Sağlıyor!