Fitness ve Kardiyo Aletleri Satışları İkiye Katlandı

Spor salonlarına devam edemeyen vatandaşlar sıcak yaz günlerinde evde spor yapmak için fitness ve kardiyo aletlerini almaya yöneldi...

Fitness ve Kardiyo Aletleri Satışları İkiye Katlandı
Fitness ve Kardiyo Aletleri Satışları İkiye Katlandı Hilal Mert

Zaman problemi nedeniyle spor salonlarına devam edemeyen vatandaşlar sıcak yaz günlerinde evde spor yapmak için fitness ve kardiyo aletlerini almaya yöneldi. Söz konusu spor aletlerinin satışları 2017'ye göre online satış alanında ikiye katlandı. 2017'ye göre yüzde 60’a yakın bir büyüme gösteren satışlar "ana kategori" altında daha yüksek oranlı büyümelerle ulaşıyor.

Fitness & Kondisyon kategorinde besin takviyeleri, dambıl, ağırlık, step, aerobik, koşu bandı, kondisyon bisikleti gibi kardiyo aletleri ve masaj cihazları, kemeri ve koltuğu gibi alt kategorilerde bu yıl koşu bantları, kapı barfiksleri, pilates setleri ve küçük kilolu dambıllar en çok satılan ürün grupları alıcı buldu. Satış rakamlarına bakıldığında son altı ay içerisinde Türkiye genelinde 15 bin adet barfiks satışı yapıldı.

Geçen yıla göre artış gözlenen dambıl satışları, bağlı olduğu alt kategori olan Fitness & Kardiyo kategorisinin cirosunun yüzde 15’ini üstleniyor. Kullanıcılar tarafından kondisyon aletlerinde nabzın takip edilebilmesinin ve yakılan yağ oranının görülebilmesinin yapılan sporu bilinçli bir hale getirdiği gözlemeniyor.

Edinilen bilgiye göre; Kondisyon aletlerinin sadece kas yapısının gelişmesine değil, aynı zamanda nefes kontrolü ve tansiyon riskinin azalmasına da katkıda bulunması, bu aletleri spor severler için önemli bir tercih nedeni haline getiriyor. TRX ekipmanları, hem iç hem dış mekanlarda kullanılabildiğinden fit kalmak isteyenlerin ilgisini çekiyor. Kendi vücut ağırlığı kullanılarak form tutmayı, esnek bir vücuda sahip olmayı ve sıkılaşmayı sağlayan TRX ekipmanlarına bu yıl yüzde 60 ilgi artışı var.

online satış Fitness Kardiyo spor dambıl ağırlık step aerobik koşu bandı kondisyon bisikleti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor