FETÖ Davasında 104 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi

İzmir'de FETÖ'nün darbe girişimi davası bugün karara bağlandı! Haklarında karar verilen 137 sanıktan 104'ü ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

FETÖ Davasında 104 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi
FETÖ Davasında 104 Sanığa Ağırlaştırılmış Müebbet Verildi Hilal Mert

İzmir'de FETÖ'nün darbe girişimi davası bugün karara bağlandı! Haklarında karar verilen 137 sanıktan 104'ü ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilen sanıklar arasında üst düzey olan isimlerde bulunuyor.

  • Eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Korgeneral Hasan Hüseyin Demiraraslan,
  • Eski Ege Ordusu Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümgeneral Memduh Hakbilen,
  • Eski Bornova 57. Topçu Tugay Komutanı Tuğgeneral Mehmed Nuri Başol,
  • Eski Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur,
  • Eski Amfibi Gemiler Komutanı Tuğamiral Erdal Ergün,
  • Eski Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka,
  • Eski Hava Eğitim Komutanlığı Kurmay Başkanı Tuğgeneral Veyis Savaş

NELER OLMUŞTU?

FETÖ terör örgütü tarafından 15 Temmuz 2016 günü gecesi darbe girişimi yapılamaya çalışıldı. 10 binden fazla FETÖ mensubu asker ve sivil; 35 askerî uçak, 74 tank, 246 zırhlı araç, 3 askerî gemi, 3 bin 992 silah ve 37 askerî helikopterle darbe girişiminde bulundu. Önce136 darbeci asker Boğaziçi Köprüsü’nü kapattı, köprü üzerinde 30 vatandaş FETÖ’cü hainler tarafından şehit edildi.Genelkurmay Başkanlığı darbeciler tarafından basıldı, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve kuvvet komutanları rehin alındı. Orgeneral Akar’a silah zoruyla darbe bildirisi imzalatılmak istendi. TRT işgal edildi ve darbeci askerlerin korsan darbe bildirisi canlı yayında okutuldu. Ardından FETÖ terör örgütü tarafından CNN Türk’ün yayını durduruldu ve Digitürk hedef alındı. FETÖ’cü pilotlar F-16 uçaklarıyla TÜRKSAT’ı bombalarken iki kobra helikopteri de TÜRKSAT’ı teslim etmemek için direnen halka ateş açtı. TÜRKSAT önünde iki vatandaş şehit oldu.Darbeciler tarafından havaalanlarını hava trafiğine kapatıldı. 58 darbeci subay, İstanbul Atatürk Havalimanı’nı 4 tank, 4 zırhlı araç, 4 kamyon ve 4 askeri jip ile işgal etti. Burada 6 vatandaş şehit oldu.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni F-16 uçakları bombaladı, 29 kişi şehit oldu.Milletvekillerinin içinde bulunduğu sırada Gazi Meclis tam 11 kez bombalandı. Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekat Merkezi de FETÖ’cü teröristlerin F-16 uçaklarından attığı bombalar ile vuruldu. 51’i özel harekat polisi olmak üzere 56 kişiyi şehit edildi. Ankara Emniyet Müdürlüğü de bir kez F-16 ve 6 kez de helikopterlerle vuruldu. FETÖ, 27 asker ve 2 komando ile Erdoğan’ın Marmaris’te konakladığı oteli bastı. Biri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın koruma polisi olmak üzere iki polis şehit oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesi kaçmayı başardı. CNN Türk canlı yayınına bağlanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkı meydanlara, sokaklara çağırdı.Sokağa dökülen halk tarafındandirenişi başladı. Başarısız olacağını anlayan FETÖ'cülerden kimileri teslim oldu kimileri de kaçtı. Olaylı gece sonunda 250 kişi şehit edildi ve 2196 gazi oldu.
 
FETÖ Ağırlaştırılmış Müebbet hapis ceza 15 temmuz darbe fetö izmir mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş