Erdoğan Açıkladı! "Atatürk Havalimanı Kapatılınca..."

Türkiye'nin en işlek olan havalimanı Atatürk Havalimanı 31 Ekim'de kapatılınca ne olacak? Erdoğan açıkladı...

Erdoğan Açıkladı!
Erdoğan Açıkladı! Hilal Mert

İstanbul'a yapılan yeni havalimanının açılması ile İstanbul'un ilk havalimanı olan Atatürk Havalimanı kapatılacak. 29 Ekim 2018 tarihinde İstanbul Yeni Havalimanı'nın resmen açılırken Atatürk Havalimanı da 31 Ekim 2018 saat 00:00'dan itibaren tarifeli ve tarifesiz iç ve dış hat ticari yolcu taşımacılığına yönelik seferlere kapatılacak.

Çok büyük bir alanda kurulu bulunan Atatürk Havalimanı'nın bir kısmı kapatılırken bir kısmı da müstakil kargo, bakım/onarım, genel havacılık, hava taksi, iş uçuşları, devlet uçakları ile yapılan uçuşlar ve otoritenin uygun göreceği trafiklerde kullanılacak.

Peki kapatılan kısmı ne olacak?  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında ‘Cumhurbaşkanı Özel Yayını’ programında bu konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Havalimanı’yla ilgili olarak şu açıklamalrı yaptı;

“Biz, çevreciyiz ve bugüne kadar biz diktiğimiz ağaçlarla milyarlarca ağaçlarla nam salmış bir iktidarız. Şimdi yeni bir adım daha atacağız, o da şu; bazı illerimizde ‘Millet Bahçeleri’ kuracağız. Atatürk Havalimanı ile bazı illerdeki eski stadları ‘millet bahçesi’ haline getireceğiz. Şehrin merkezinde istiyoruz ki böyle bir millet bahçesi olsun.”

Millet Bahçeleri Atatürk Havalimanı cumhurbaşkanı erdoğan İstanbul Yeni Havalimanı İstanbul Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?