Emekliye Kurban Bayramı'nda Sürpriz Var!

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Milyonlarca emekliye son dakika ikramiye ve maaş müjdesi geldi...

Emekliye Kurban Bayramı'nda Sürpriz Var!
Emekliye Kurban Bayramı'nda Sürpriz Var! Hilal Mert

Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan Milyonlarca emekliye son dakika ikramiye ve maaş müjdesi geldi. Hükümet, Kurban Bayramı'nda hem ikramiye hem maaş ödemeleri için harekete geçti. Ağustos başında biner lira ikramiye alacak olan emeklilerden SSK ve Bağ-Kur’lu olanların maaşları da erken yatacak.

Kurban Bayramı bu yıl 21 Ağustos'ta başlıyor ve 4 gün sürecek. 18-19 Ağustos da hafta sonuna denk gelmesi ve arefeninn de 20 ağustos pazartesiye denk gelmesi nedeni ile ikramiye ödemeleri 17 Ağustos'a kadar yapılacak. İkramiyenin büyük ihtimalle ayın 6'sı ile 10'u arasında verilebileceği belirtiliyor...

Maaşlarını her ayın 17'si ile 28'i arasında alan SSK ve Bağ-Kur emeklilerine erken ödeme gündemde... Erken ödeme yapılmasının nedeni ise bazı emeklilerin maaş ödeme günlerinin bayrama denk gelecek olması! Eğer ki erken ödeme uygulanırsa, emekliler Ağustos ayının 17'ci gününe kadar Ağustos maaşlarını cebine koymuş olacak.

NELER OLMUŞTU?

Başbakanlık döneminde hükümetin aldığı karar ile hayata geçen emeklilerin dini bayramlar ikramiye alması uygulaması ilk olarak 2018 yılının ramazan ayında hayata geçti. bayram öncesi 1000 TL alan emeklilerin yanı sıra emeklinin kendisine bin lira, ölüm aylığı alan hak sahiplerine aylık hisseleri oranında, iş kazası geçirenler ve meslek hastalığı olanlara ise iş göremezlik derecesi oranında ödeme aldı.

Her dini bayram öncesi verilecek ikramiyelerden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı emeklileri, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er-erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı sahipleri, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bu nedenlerle hayatını kaybedenlerin hak sahipleri yararlanacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu Ağustos Kurban Bayramı İkramiye maaş emekli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor