Elektrik ve Doğalgaza Zam Bekleniyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), yarın “tarife” başlıklı tek gündem maddesiyle özel bir toplantı yapacak, zam kararı çıkması bekleniyor...

Elektrik ve Doğalgaza Zam Bekleniyor
Elektrik ve Doğalgaza Zam Bekleniyor Hilal Mert

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu kısa adıyla EPDK  yarın “tarife” başlıklı tek gündem maddesiyle özel bir toplantı yapacak ve enerji yönetimi, bu hafta milyonlarca elektrik ve doğalgaz abonesinin cebini ilgilendirecek karar alacak.

EPDK'nın toplantı nedeni; 1 Ağustos’tan geçerli yeni elektrik fiyatlarını görüşmek! Kurul, perşembe günü de ikinci toplantısını yapacak. Toplantıda, enerji sektörünün genel ve güncel konuları konuşulacak.

BOTAŞ’ın da yeni doğalgaz tarifeleriyle ilgili bir karar alması gündemde! BOTAŞ, gaz fiyatıyla ilgili aldığı kararını internet sitesinden kamuoyuyla paylaşıyor olacak.

Piyasalar ne söylüyor?

Enerji yönetimi, 1 enflasyonla mücadele”yi etkilemeyecek biçimde bir süredir enerji fiyatlarıyla ilgili alternatifli tarife çalışması yapıyor ancak elektrik ve doğalgazda; artan döviz kuru, petrol ve enflasyon nedeniyle ciddi bir maliyet baskısı bulunuyor. Bu çalışma ve piyasa durumuna göre yeni fiyatlar belirlenecek.

Kulislerde dolaşan bilgilere göre; Elektrikte yüzde 4-5, doğalgazda yüzde 9 düzeyinde bir zam artışı olacak.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu EPDK “tarife doğalgaz zam Elektrik toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?