Elektrik Faturaları Artık Taksitle Ödenebilecek

Elektrikte yeni bir dönem geliyor. Son alınan karar ile elektrik dağıtım şirketlerinin 82 lira ve üzeri elektik kullanımında kredi kartına taksit yapılma hakkı tanınacağı söylendi.

Elektrik Faturaları Artık Taksitle Ödenebilecek
Elektrik Faturaları Artık Taksitle Ödenebilecek

Ülkemizde 8.5 milyon elektrik abonesi bulunuyor. Elektrik dağıtım şirketleri ile yapılan anlaşmalar sonucu kendi bölgemizdeki bir dağıtım şirketi ile sözleşme imzalıyoruz. Yeni alınan kararla, elektrik dağıtım şirketleriyle yapılan sözleşmeler en fazla iki yıllık olacak. Bununla birlikte elektrik faturası aylık 82 lirayı geçmesi durumunda kredi kartı ile ödeme yaparken taksitlendirme imkanı doğuyor.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile yapılan görüşmeler sonucu alınan kararlardan bir tanesi elektrik faturasını kredi kartına taksitle ödeme imkanı. Eğer 82 lirayı geçen faturanız varsa, taksit yaptırabileceksiniz.
Diğer bir karar dağıtım şirketleri ile yapılan anlaşmaların 2 yıllık olması konusu oldu. 2 yıl sonra aynı evde oturan kişiler tekrar giderek anlaşmayı yenilemek durumundadır. 
Diğer bir karar ise dağıtım şirketlerinin tedbir olarak elektrik sözleşmesinde aldığı miktar. Elektrik dağıtım şirketleri, elektrik kullanıcılarının faturalarını ödememesi durumuna tedbir amaçlı, sözleşme bedeli adı altında kendilerini garantiye alıyorlardı. Bu hakları hala devam edecek.
Kısa süre önce kredi kartı ile fatura ödemeye kredi kartına taksitle elektrik faturası ödeme imkanı doğması ise yüklü miktarda elektrik faturası gelen kişiler için güzel bir karar olduğu söyleniyor. Kararın uygulamaya kısa süre içinde geçeceği söylendi.

 

elektrik faturası elektrik dağıtım şirketleri elektrik faturası kredi kartı ile ödeme elektrik faturası kredi kartı taksitlendirme kredi kartı kredi kartı taksitlendirme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek