Ekonomiyi Karalamaya Çalışanlara Birlikte Cevap Vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’ne katıldı.

Ekonomiyi Karalamaya Çalışanlara Birlikte Cevap Vereceğiz
Ekonomiyi Karalamaya Çalışanlara Birlikte Cevap Vereceğiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hizmet Şeref Belgesi Takdim Töreni’nde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yeni dönemde kararları daha hızlı şekilde alabileceğimiz ve daha etkin şekilde uygulayabileceğimiz araçlara sahip olacağız. Aldığımız ve alacağımız tedbirlerle, piyasalara kasıtlı olarak pompalanan karamsarlık havasını, seçime kalmadan dağıtacak ve yolumuza devam edeceğiz” dedi.

14-15 Mayıs’ta yapılacak 74. Genel Kurulun, Türkiye’ye ve iş dünyasına hayırlı olmasını dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 – 20 ve 30’uncu yılları dolayısıyla hizmet şeref belgesi alacak birlik üyelerini kutladı.

İş dünyasının, Türkiye ekonomisini karalamaya çalışanlara en güzel cevabı vereceğini belirten Erdoğan; “Bizi ne kur spekülatörleri, ne faiz lobisi, ne derecelendirme kuruluşu maskesinin altında gizlenen Türkiye düşmanları ilgilendirmez, bunlar bizi bağlamaz. Bizim bakacağımız tek yer, işte burasıdır, buradaki kardeşlerimizin yüreğidir, umududur, beklentisidir” diye konuştu.

Türkiye’nin, mevcut kaynaklarla büyüyemeyeceğini, bu sebeple uluslararası yatırımcıları Türkiye’ye çekmeye ve yerli yatırımcıları teşvik etmeye ihtiyaç olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Elimizdeki imkânları yatırım için yer arayan sermayeyi ülkemize yönlendirmek için kullanmak mecburiyetindeyiz” şeklinde konuştu.

TOBB ile birlikte alınan ve uygulama konulan hiçbir karardan pişmanlık duymadıklarını, sorunları birlikte tespit edip çözüm yolları geliştirdiklerini söyleyen Erdoğan; “Gördüğünüz gibi biz size, siz bize güvenerek attığımız hiçbir adımdan pişman olmadık. Gelin bu dayanışmamızı, bu birlikteliğimizi daha da sıkılaştıralım” diye ekledi.

tobb rifat hisarciklioğlu ekonomi yabancı sermaye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş