Ekmeğe Yüzde 15 Zam Geldi

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ekmeğin kilogrgam fiyatına yüzde %15 zam geleceğini açıkladı...

Ekmeğe Yüzde 15 Zam Geldi
Ekmeğe Yüzde 15 Zam Geldi Hilal Mert

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı ekmeğin fiyatı ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. "Ekmeğin kilogram fiyatı yüzde 15 artıyor" açıklamasında bulunan Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, "il il farklılıklar olabilir ama kilosu enfazla 5.75 TL olacak" dedi.

Fırıncılar Federasyonu'ndan bilgiye göre; zamların tezgaha ne kadar yansıyacağına odaların karar verecek.

Ayrıca Federasyon Başkanı Halil Balcı, "Hiçbir yerde yüzde 15'ten fazla artış olmayacak" şeklinde konuştu. 

Dün de İstanbul Ekmek Fırıncıları Odası Başkanı Erdoğan Çetin, ekmeğe dair bir açıklama yapmıştı. Ekmeğe 25 kuruşluk bir zam yapıldığını ve 1.25 lira olan ekmek fiyatının 1.50 TL’ye çıktığını söyleyen Çetin, Fırıncıların İstanbul’da ikiye ayrıldığını belirterek  “İstanbul Ticaret Odası’na üyeler ekmeğe 25 kuruşluk bir zam yaptı. Esnaf odası olarak biz de ilerleyen günlerde yapmayı planlıyoruz” dedi.

Un çuvalının 70 liradan 90 liraya çıktığını söyleyen Çetin, “Un fiyatları çok zamlandı. Biz de ekmeğe zam yapmak durumunda kaldık. Ayrıca maliyetlerimiz de fazlasıyla arttı” ifadelerini kullandı.

Yeni zam oranıyla birlikte İstanbul’un Şişli, Osmanbey ve Feriköy’de bulunan ekmek bazı fırınlarda ekmek 1.5 TL’ye satılmaya başlandı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı
La Casa De Papel 3. Sezon Bölümleri Yayınlandı