E-Devlet'e Askerlik Yoklaması Geldi

Milli Savunma Bakanlığı, askerlik çağına giren yükümlülerin, askerlik yoklaması işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebileceklerini açıkladı

E-Devlet'e Askerlik Yoklaması Geldi
E-Devlet'e Askerlik Yoklaması Geldi Hilal Mert

Askerlik çağına giren yükümlüler için yeni bir uygulama başlıyor. Bir çok devlet hizmetinin elektronik ortamda, güvenli, kesintisiz ve hızlı olarak gerçekleştirildiği sistem e-devlet'e yeni bir uygulama ekleniyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre; askerlik çağına giren yükümlüler, askerlik yoklaması işlemlerini artık e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Milli Savunma Bakanlığı yaptığı açıklama şöyle;

"Günümüzde teknoloji ve bilgi sistemlerinin etkin kullanımına bağlı olarak, askerlik yükümlülüğü bulunan vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verilmesini sağlamak amacıyla, yükümlülerden askerlik yoklaması işlemlerinde talep edilen bilgi formlarını e-Devlet Kapısı üzerinden elektronik ortamda doldurmaları ve Aile Hekimi'ne giderek askerlik yoklaması işlemlerini yaptırmaları yönünde Milli Savunma Bakanlığı – Sağlık Bakanlığı – Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile yapılan çalışmalarda tamamlanmıştır."

Alınan karara göre; askerlik yükümlülüğü bulunan vatandaşlar askerlik şubelerine gitmede yoklama işlemlerinde talep edilen bilgi formunu e-Devlet Kapısı üzerinden doldurabilecek ve Aile Hekimine giderek askerlik yoklaması sağlık muayenesi işlemlerini yapabilecek. Söz konusu hizmet, 14 Mayıs 2018 tarihinden itibaren ülke genelinde kullanıma açılacaktır. Bu hizmetle memnuniyetin arttırılması, bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, bunun sonucu olarak kamu ve vatandaşlarımızca karşılanan maliyetlerin düşürülmesi ve Aile Hekimlerinin sistematik bir yapıyla daha bütüncül ve sağlıklı bir şekilde askerlik yoklaması sağlık muayenesi işlemlerini yapabilmeleri mümkün hale getirilmesi amaçlanıyor.

Milli Savunma Bakanlığı asker askerlik e-devlet e devlet uygulama yoklama er erbaş 14 Mayıs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş