Durdurulamıyor! 1 Dolar Nerede ise 6 Türk Lirası

Dolar her gün basamakları atlamaya yükselmeye devam ediyor! Durdurulamayan bu yükselme sonucu Euro nerede ise 7 TL dolar ise 6 TL sınırına dayandı...

Durdurulamıyor! 1 Dolar Nerede ise 6 Türk Lirası
Durdurulamıyor! 1 Dolar Nerede ise 6 Türk Lirası Hilal Mert

Dolar her gün basamakları atlamaya yükselmeye devam ediyor! Durdurulamayan bu yükselme sonucu Dolar ve Euro rekorları saniyeler içinde kırmaya başladı!

ABD ile görüşmelerin sonucuna ilişkin belirsizliğin etkisiyle dün 5.45'e çıkan dolar/TL, Fitch'in açıklamaları sonrası 5.50'nin altında dengelendi. Serbest piyasa kapanışı sonrası yükselişe geçen kur, bu sabah saatlerinde 4.74 seviyesine çıktı. Yeni güne sert hareketlerle devam eden dolar/TL bir ara 6 lirayı aştı ve 6,23 'ten satılmaya başlandıç Euro da dolardan geri kalmadı ve 7 lira seviyesini aştı! 7,15 TL'den satılmaya başladı. Sert yükselişlerin ardından dolar 6 liranın altına, euro 7 liranın altına geriledi.

Dün sabah saatlerinde dövizde 3 rekor kayıtlara geçmişti. Dolar/TL, dün sabah 5.45'e yaklaştı. Euro, 6.32'in üzerine çıkarak rekor kırdı, sterlin ise 7.0114 ile zirve yaptı. Önceki akşam piyasaların kapanış saatlerinde 5.30 civarına gerileyen dolar/TL, dün sabah yüzde 3'ü geçen yükselişle 5.4488 seviyesine geldi. Euro ise 6.3222 seviyesine çıkarak zirve yaptı. TL'nin yılbaşından bu yana dolar karşısındaki değer kaybı yüzde 30'a ulaştı, yıllık düşüş ise 50'yi aştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün akşam Rize'de yaptığı konuşmada ekonomi ile ilgili çeşitli kampanyalar sürdürüldüğünü söyleyerek, "Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" dedi.

"Çok çalışacağız, çok koşacağız. İnşallah, ülkemizi, 81 vilayetiyle çok daha modern bir hale getirmenin gayreti içinde olacağız. Şunu bilin; bugün dünden daha iyiyiz, yarın bugünden de iyi olacağız. Hiç bundan endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Şunu unutmayın, onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var. Bizler çok çalışıyoruz. 16 yıl önce neydik, bugün neyiz. İnşallah sizlere sabır, gayret diliyorum. Çok çalışacağız, çok koşacağız. İnşallah 2023'e farklı gireceğiz. Benim buna imanım, inancım var. 24 Haziran'da siz bizi yalnız bırakmadınız."

Saat 14.20 itibari ile Dolar 5,93 TL'den Euro ise 6,81 TL2den işlem görüyor...

Dolar Türk Lirası Euro Döviz Erdoğan ABD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor