Domates Fiyatları 10 Gün Sonra 1.5 Liraya Düşecek

Meyve sebze fiyatları geçen yılın aynı zamanına göre oldukça yüksek seviyede. Devlet bu konuda çalışmalar yürütüyor ve fiyatları aşağı çekerek enflasyonu normal rakamlarına çekmeye çalışıyor. Tahminlere göre baharlık sebzelerin artmasıyla domates fiyatları 10 liradan 1.5 lira civarlarına düşebilir.

Domates Fiyatları 10 Gün Sonra 1.5 Liraya Düşecek
Domates Fiyatları 10 Gün Sonra 1.5 Liraya Düşecek

Yaşanan Rusya krizi ile birlikte elde kalan bir çok domates, satılamadığı için çiftçiler domates üretimini bırakıp farklı alternatiflere geçti. Bu sebeple ülkede domates üretimi oldukça azaldı. Azalan domates üretimi, fiyatlara ciddi şekilde yansıdı. Pazarda geçen yıl bu zamanlarda 1 – 2 lira arasına satılan domates fiyatları bu yıl 12 liraları gördü. 
Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Akbaş, açıklamaları vatandaşı bir nebze sevindirdi. Akbaş mevsimlik domateslerin çıkması ile birlikte kısa süre içinde domates fiyatlarının 1.5 – 2 lira arasında seyredeceğini söyledi. 
Ülkemizde en çok tüketilen gıda olan domates, tüm aileleri etkiliyor. Çünkü domates kahvaltıdan mezeye, yemeklerden salataya, soslardan salçaya her alanda hayatımızın bir parçası olmuş durumda. 
Akbaş açıklamalarına göre 10 gün içinde yeni domateslerin piyasaya sürülmesiyle 1.5 liraya düşeceğini söyledi.
Sera Yatırımcıları ve Üreticileri Birliği (SERA BİR) Başkanı Müslüm Yanmaz da bu kon ile alakalı değerlendirmelerde bulunarak, şuan hala mevsim domateslerinin piyasaya sürülmediği, 10 gün içinde mevsim domatesleri piyasaya sürülmüş olur.  O zamandan sonra domates fiyatları olması gereken fiyatlarda olur diye konuştu.

 

rekor domates fiyatları domates fiyatı ne kadar domateste indirim domates kilosu 1.5 lira
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek