Dolar Tekrar Fırladı.. Dolar Yüzde 4 Artarak 6 Lirayı Aştı

Son 3 gündür gerileyerek 5 lira 68 kuruş seviyelerine kadar inen dolar kuru, bayram önce tekrar yükselişe geçerek yüzde 4 artışlar 6 lira 7 kuruş seviyesini gördü.

Dolar Tekrar Fırladı.. Dolar Yüzde 4 Artarak 6 Lirayı Aştı
Dolar Tekrar Fırladı.. Dolar Yüzde 4 Artarak 6 Lirayı Aştı Umut Aslan

7 lira 40 kuruş seviyesine kadar çıkarak tarihi rekor kıran dolar kurunda son günlerde piyasalarda olumlu bir havanın etkisiyle düşüş gerçekleşerek 5 lira 69 kuruş seviyelerine kadar inmişti. Merkez Bankası'nın peş peşe yaptığı hamleler, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 4 bini aşkın yabancı yatırımcı ile yaptığı konferans görüşmesinde verilen mesajlar, BDDK'nın attığı adımlar neticesinde gerileyen dolar kuru bugün tekrar yükseliş trendine geçti.

Pazartesi öğleden sonra başlayacak bayram döneminde piyasaların kapalı olması nedeniyle bankacılar bugünü yüksek hacimli son işlem günü olarak görürken, kur ve faizde Türkiye ABD ilişkileri takip edilmeye devam ediliyor. 17 Ağustos Cuma günü Türkiye saati ile 12.21 sıralarında dolar kuru yüzde 4 artışla 6 lira 7 kuruş seviyesinde bulunurken, euro kuru yüzde 4.2'lik bir artışlar 6 lira 95 kuruş seviyesine yükseldi. Öte yandan Borsa İstanbul yüzde 1.70'lik değer kaybıyla 85.600 seviyesinden işlem görüyor.

Dolar Düşmeye Devam Eder Mi?

Doalrdaki düşüş trendi bu haftaya adeta damga vururken vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de doların düşmeye devam edip etmeyeceği sorusu oldu. BDDK, TCMB, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hamlelerinin yanı sıra dün Katar'dan gelen 15 milyar dolarlık yatırım açıklaması  sonrasında 4 günlük bir kayıp trendine giren dolar kuru bugün itibari ile yüzde 4'lük bir yükselişe girse de piyasalar dolar kurunun düşüş trendine deva medebileceğini, piyasalardaki ekonomik değerlerin normal olduğunu ve spekülatif kur ataklarının bastırılabileceğini öngörüyor. 

dolar kaç lira 17 ağustos cuma günü dolar kaç lira dolar düşer mi dolar artar mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor