Dolar Sert Yükseldi. Dolar Kaç Lira Oldu?

6.01 liradan kapanış yapan dolar kuru 9 günlük tatilin ardından ilk işlem gününde yüzde 4.5 artışla sert yükselerek 6 lira 26 kuruş seviyesini gördü.

Dolar Sert Yükseldi. Dolar Kaç Lira Oldu?
Dolar Sert Yükseldi. Dolar Kaç Lira Oldu? Umut Aslan

6.01 liradan kapanış yapan dolar kuru 9 günlük tatilin ardından ilk işlem gününde yüzde 4.5 artışla sert yükselerek 6 lira 26 kuruş seviyesini gördü. Dolar kuru 9 günlük bayram tatilinin ardından ilk işlem gününde yüzde 4.5'luk artışla sert  bir yükseliş yaptı ve Türkiye saati ile 14.09'de 6 lria 26 kuruş seviyesini gördü. Euro kuru ise aynı dakikalar da yüzde 4.4'lük yükseliş ile 7 lira 30 kuruş seviyesine dayanırken Borsa İstanbul yüzde 0.53'lük artış ile 90.664 seviyesinden işlem görüyor.

Bugün yurtiçi piyasalar Amerika Birleşik Devletleri ile olan ilişkileri ve global gelişmeleri izlemeye devam edecek. Türkiye-ABD ilişkilerinin yanı sıra ABD-Çin gerilimindeki gelişmeler ve küresel gelişmeler takip edilecekken yurt içinde bugün saat 14.30'da Ağustos ayı kapasite kullanım oranı ve reel kesim güven endeksi, saat 17.30'da ise Temmuz ayı merkezi yönetim borç stokunun açıklanması piyasaları ilgilendirecek.

Öte yandan dolar kuru, Fed Başkanı Jerome Powell'ın Cuma günü yaptığı kademeli faiz artırımları beklentileriyle uyumlu konuşmanın ardından piyasalarda artan risk iştahıyla birlikte güvenli liman talebinin azalmasıyla birlikte yönünü aşağı çevirdi.

Piyasalar Bu Hafta Şu Verileri Takip Edecek

-Bu hafta karlarını açıklayacak önemli şirketler arasında Kanada'nın en büyük bankaları, China Construction Bank Corp., ICBC, Pernod Ricard ve Dollar General yer alıyor.

-Çin'de Cuma günü resmi imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) verisi açıklanacak.

-ABD ekonomisinin, Çarşamba günü açıklanacak olan verilere göre, ikinci çeyrekte hafif yavaşlayan bir hızda büyümesi bekleniyor.

-Kore Merkez Bankası Cuma günü politika kararını açıklayacak. Zayıf istihdam artışı faiz artırımı beklentilerini azalttı.

dolar kaç oldu 27 ağustos pazartesi dolar kuru kaç lira dolar artar mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor