Doğalgaz Borcu 50 Liradan Az İse Kesilmeyecek

Doğalgaz artık ülkemizde ısınmak için en çok kullanılan enerji oldu. ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) doğalgaz kullanan halkı daha memnun etmek için 50 liradan daha az borcu olan kişilerin doğalgazının kesilmeyeceğini söyledi.

Doğalgaz Borcu 50 Liradan Az İse Kesilmeyecek
Doğalgaz Borcu 50 Liradan Az İse Kesilmeyecek

ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Perşembe günü toplantı yaptı. Yapılan toplantıda önemli bir karar alındı. Alınan karara göre müşterini daha da memnun olması için, 50 lira ve altında olan doğalgaz borçları sebebiyle firmalar doğalgazları kesemeyecek.
Doğalgaz firmaları kişi doğalgazını ödemediği taktirde 15 gün sonra gazı kesmekteydiler.  Bu durum elektrik ve suda 1 aydan daha fazla bir süre mühlet veriliyor. Ama doğalgazın 15 gün olması bir çok kişiyi mağdur ediyor. 
Eğer doğalgaz abonesi ölürse, onun yerine herhangi bir ödeme yapmadan varisleri abone olabilecek. Fatura ödeme süreleri normalde 7 gün iken 10 güne çıkarılıyor. Fatura okuma ise 30 gün + 5  - 5 şeklinde olacak. 
Doğalgaz şikayet ve müşteri hizmetleri 24 saat boyunca hizmet verecek.
Bununla birlikte ödenmemiş faturadan dolayı gazı kesilen kişiler, faturayı ödemesi durumunda gazı açma süresi en fazla 2 günden 1 güne alındı. Yani doğalgaz firmaları gazı açmak için 24 saatten daha fazla kullanıcıyı bekletmeyecek.
Son edinilen bilgilere göre yurdun bütün illerinde bir çok insan doğalgaz ile ısınıyor. Yapılan araştırmalara göre ülke genelinde nüfusun 100’de 65’i doğalgaz kullanımına başlamış durumda.

 

doğalgaz kesintisi doğalgaz yeni kurallar doğalgaz kesme süresi doğalgaz fatura ödeme 50 lira ve aşağısı gaz kesintisi gaz kesintisi doğalgaz açma bedeli
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Facebook'ta 'Paralı' Dönem Başlıyor
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek
Kılıçdaroğlu: İnce Seçilirse İstifa Edecek