Çeşme Otelciler Birliği: N'Olur Gelmeyin, Yatacak Yer Kalmadı

Kurban bayramının 9 güne çıkması ile tatil beldelerinde patlama yaşanıyor! Çeşme'nin nüfusu 25 kar arttı...

Çeşme Otelciler Birliği: N'Olur Gelmeyin, Yatacak Yer Kalmadı
Çeşme Otelciler Birliği: N'Olur Gelmeyin, Yatacak Yer Kalmadı Hilal Mert

Kurban bayramının 9 güne çıkması ile tatil beldelerinde patlama yaşanıyor! Yabancı tursitin gelmesi ile canlayan beldeler dövizin karşısında TL 'nin değer kaybetmesi ile de yabancı tursit akınına uğramıştı.  Tatili yazlık yerlerde denize girerek geçirmek isteyen yerli vatandaş sahillere akın edince Çeşme'nin nüfusunda da patlama yaşandı.

Türkiye'nin gözde turizm yerlerinden Çeşme'de 9 günlük Kurban Bayramı tatili nedeniyle tüm oteller ve tesisler doldu. Plajlarda, kumsalda, sokaklarda adım atmak zorlaştı. Çeşme'nin nüfusu 25 katına çıktı, 1 milyonu buldu. Gündüz kumsalı gece sokakları dolduran turistler, turizmcinin, esnafın yüzünü güldürdü.

Çeşme Otelciler Birliği Başkanı Yakup Demir, yaşanan yoğunluk nedeni ile Çeşme'de tatil yapmak isteyenlere bir duyuru yaptı. Başkan Yakup Demir'in tatilcilere çağrısı şöyle;

"Çeşme'de ev sahibi olarak 'Gelmeyin' demek çok zor ama bunları diyelim çünkü gelenler açıkta kalıyor. Çeşme dolu olduğu gibi civarındaki Seferihisar, Gümüldür de dolu. Buralara da yönlendiremiyoruz. Rica ediyoruz. Plajlar, sokaklar, oteller dolu tatil devam ediyor. Çeşme'ye gelmek isteyenler, ne olur gelmeyin, eylül ayında gelin. Güzel bir tatil ayı. Fiyatları da yüzde 50 aşağıya çekiyoruz. Çok daha ekonomik bir tatili daha rahat ve keyifli koşullarda yapabilirler."

Çeşme'nin tam anlamıyla bayram yaptığını söyleyen Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç da ilçedeki tesislerde doluluğun nisan ayından bu yana sürdüğünü belirtti.

" Çeşme bayram tatiliyle birlikte gerçek anlamda bayram yapıyor. Ciddi bir kalabalık var. Nisan ayından beri doluluk yaşıyoruz. Geçen yıllardaki krizlerden de etkilenmedik. Bu sene de çok iyi noktadayız. Çeşme üç aylık turizm faaliyetini yılın geneline yaydı. Bundan sonra da çeşitli etkinliklerimizi festivallerimiz olacak. Bu sezonu kasım ayının ortalarına doğru bisiklete yarışıyla tamamlayacağız."

Çeşme izmir tatil deniz Kurban Bayramı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş