Çalışan Anneye 400 TL Çocuk Yardımı Yapılacak

Sanayi alanında çalışan annelere 400 TL kreş yardımı yapılacak.

Çalışan Anneye 400 TL Çocuk Yardımı Yapılacak
Çalışan Anneye 400 TL Çocuk Yardımı Yapılacak

Ülkemizdeki çalışan annelerin hakları iyileştirilmeye devam ediyor. İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya yaptığı açıklamada “ Çalışan annelerimizin sanayi kuruluşlarında iş gücüne katılım sağlaması için çocuklarının kreşlerde kalması adına ayda 400 TL yardım yapılacak” dedi. 

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya yaptığı açıklamada çalışan kadınların sanayi kuruluşlarında iş gücüne katkı sağlaması için bazı özel teşvikler getirdiklerini belirterek “Çalışan annelerimizin çocuklarını kreşlere bırakabilmeleri için ayda 400 TL ödeme yapılacak” dedi. 

Türkiye’nin ve dünyanın en büyük sorunlarından birisinin işsizlik olduğunu belirten Uzunkaya “İstihdama yönelik meslek kuruluşları 4 kez toplandı. Burada alınan kararlarla eğitim ve iş gücü, piyasa, nitelikli eleman yetiştirilmesi ve 2017 yılı genel değerlendirmesi yapıldı. Türkiye olarak kadın istihdamında en yüksek başarıyı gösterip 2017 yılında 1 milyon 57 bin 249 kişiye istihdam sağlandı. 2018 yılına da geniş kapsamla girmiş bulunmaktayız diyen Uzunkaya kadınları iş hayatında tutabilmek için doğum yapan kadınlara 400 TL kreş yardımı yapacaklarını belirtti. 

Açıklamasının devamında her iş ve işçi için 773 TL teşvik verdiklerini belirten Uzunkaya 2018 yılında bu ücreti 110 TL arttırıp 883 TL’ye çıkarttıklarını belirtti. Bu kapsamda teşviklerinin 2 bin TL’ye kadar çıkarttıklarını belirtti. İşcilerin 54 TL olan harçlıklarını 61 TL’ye çıkarttıklarını da belirten Uzunkaya ayrıca küçük esnaf ile ilgili olarak imalatta ustalık belgesi alanlara 1 ay iş yeri diğer aylarda İŞKUR’un ücreti ödeyeceğini belirtti. 

çocuk yardımı çalışan anne kreş yardımı sanayi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş