Büyük Kentlere Kurban Sevkiyatı Başladı

Yaklaşık 376 bin büyükbaş, 122 bin 500'de küçükbaş hayvan varlığına sahip Ardahan'da bugün itibariyle kurban sevkiyatının başladı...

Büyük Kentlere Kurban Sevkiyatı Başladı
Büyük Kentlere Kurban Sevkiyatı Başladı Hilal Mert

Hayvancılığın bel kemiği olan illerden olan Ardahan'dan kurbanlık hayvanlar İstanbul'a doğru yola çıktı. Sabahın erken saatlerinde hayvan pazarında başlayan hareketlilikte kimi besiciler kurbanını satmaya çalışırken, kimi besiciler de kurbanlık sevkiyatlarıyla meşgul oluyor.

Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; yaklaşık 376 bin büyükbaş, 122 bin 500'de küçükbaş hayvan varlığına sahip Ardahan'da bugün itibariyle kurban sevkiyatının başladı. Şu ana kadar 30 Tır yüklü hayvanın sevk edildi.

Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre; besicilerin mağdur olmaması için gerekli tüm tedbirlerin alındı. Ardahan'da bugün itibariyle başlayan kurban sevkiyatı başta Rize, Trabzon, Kocaeli, Bursa, Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere büyük şehirlere gönderilecek. Yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan nakillerinin en hızlı şekilde yapılarak, hayvan sahiplerini bekletmemek için Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü gerekli tedbirleri aldığını duyurdu. Ardahan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü verilerine göre sşısı eksik olan ve küpesi olmayan bir tek hayvanın bile nakledilmesi mümkün değil.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı Din İşleri Yüksek Kurulu, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların kurbanlıklarla ilgili sorularını yanıtladı geçen hafta. 

Kurul, alınan kurbanın ödemelerinin zamanında yapılması ve faize düşülmemesi gerektiğini ve ancak bu şartlar kredi kartı aracılığı ile kurban alınacağını ifade etti;

"Bedelin kredi kartıyla ödenmesi kurbanın sıhhatine engel teşkil etmez. Ancak kredi kartı borcunu, ödeme tarihinde ödemek ve gecikmeden kaynaklanan faizli işleme düşmemek gerekir."

Anadolu Kurban Sevkiyat Kurban Bayramı kurbanlık küçükbaş büyükbaş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor