Bugün Benzin ve Motorine Zam Geldi

Bugünden geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına ortalama 18, motorinin litre fiyatına ise 16 kuruş zam geldi

Bugün Benzin ve Motorine Zam Geldi
Bugün Benzin ve Motorine Zam Geldi Hilal Mert

Araç sahiplerine kötü haber geldi! Benzinin litre fiyatına bugünden geçerli olmak üzere 18, motorinin litresine ise 16 kuruş zam geldi

Bugünden geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatı Ankara'da 6,25 lira, İstanbul'da 6,19 lira, İzmir'de 6,21 liradan satılıyor. Dün benzininin listre fiyatı Ankara'da 6,07 lira, İstanbul'da 6,01 lira, İzmir'de ise 6,03 lira olarak satılıyordu.

Motorin de benzin gibi zamdan nasibini alanlardan oldu. Bugünden geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatı Ankara'da 5,72 lira, İstanbul'da 5,67 lira, İzmir'de ise 5,71 liraya çıktı. Dün motorinin liste fiyatı Ankara'da ortalama 5,56 lira, İstanbul'da 5,51 lira, İzmir'de 5,55 lira olarak satılıyordu.

Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler göstermektedir.

En son 9 mayıs günü benzine indirim gelmişti ve benzinde 5 kuruş motorinde ise 7 kuruş indirime gidilmişti. Ayrıca Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın artış nedeni ile aldığı tepkilerden dolayı benzin ve motorine gelecek olan zam veya indirimi açıklama kararı aldığı biliniyor. Bu zam haberi de Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası tarafından açıklanmadı. Araç sahipleri bu sabah akaryakıt istasyonlarından benzin ve motorin alırken fiyatların zamlandığını öğrendi.

 

Benzin Motorin Zam petrol istanbul izmir ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş