Borcunu Ödeyen İstihdam Teşvikinden Yararlanabilecek

Kamuya olan borcunu kapatanlar kamu ihalelerine girebilecek, istihdam teşviklerinden yararlanabilecek...

Borcunu Ödeyen İstihdam Teşvikinden Yararlanabilecek
Borcunu Ödeyen İstihdam Teşvikinden Yararlanabilecek Hilal Mert

Kamuya olan borçlarda yeniden yapılandırma için çıkarılan kanundan yararlanmanın süresi 31 Temmuz salı günü sona eriyor. Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk şuana kadar 633 bin 740 sigortalının prim borçları için başvuru yaptığını duyurdu. 633 bin 740 sigortalının prim borçları için yaptıı başvurunun devlet kasasına girecek olan tutarı toplam 23,7 milyar lira

7143 sayılı Kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) borcu bulunanlara ödeme kolaylığı getiren bu uygulama için bu 158 bin 700 4/B (BAĞKUR) sigortalı 4,1 milyar lira tutarında ihya başvurusunda bulundu. Alınan bilgiye göre; atandaşların yapılandırmadan faydalanması için Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı 81 ildeki il müdürlüklerinin ve sosyal güvenlik merkezlerinin bu hafta sonu da hizmet vermeye devam edecek.

Yapılandırmadan yararlananlara, borçlarından dolayı icra takibi ve haciz işlemleri yapılmayacak, bu yapılandırmaya başvurup ilk taksiti ödeyen işverenlerimiz, 'Borcu yoktur' yazısı alabilecek. 'Borcu yoktur' yazısı alabilenler bu sayede kamu ihalelerine girebilecek, nefes kredisi başvurusunda bulunabilecek. En önemlisi de istihdam teşviklerinden yararlanma hakkı kazanacak. 

BAĞKUR sigortalılarımız da Ziraat Bankası ile yaptığımız kredi anlaşmasıyla yapılandırma kapsamında, borcunu peşin ödeyerek veya dondurulan hizmet sürelerini ihya ederek emekli olabilecek. BAĞKUR'lu sigortalılar ayrıca hizmet sürelerini dondurarak veya yapılandırmanın ilk taksitini ödeyerek sağlık hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilecek.

Bakanlıktan alınan bilgiye göre; yapılandırılan borçların peşin ödeme ile kaparmak isteyenler 31 Ağustos gününe kadar peşin ödeme yapabilir! Peşin ödeme yapamayanlar ise ödemelerini 2 ayda bir taksitler halinde 6-9-12 veya 18 taksit tercihiyle yapılabilr.

borç Zehra Zümrüt Selçuk Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı sigortalı SGK BAĞKUR haciz icra takibi teşvik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?