Booking.com Türkiye'de Açılacak Mı?

Dünyanın en büyük otel rezervasyon şirketi olan Booking.com'un 1 yılı aşkın süredir Türkiye'deki otellere rezervasyon yapmasına izin verilmiyordu. Peki Booking.com'un Türkiye otellerinde rezervasyon alması ne zaman başlayacak?

Booking.com Türkiye'de Açılacak Mı?
Booking.com Türkiye'de Açılacak Mı? Umut Aslan

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya Booking.com'un Türkiye'deki geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Firuz Bağlıkaya booking.com ve buna benzer sitelerin Türkiye'de tekrardan aktif olması için gerekli yasal düzenlemeleri yaptıklarını açıklarken booking.com gibi sitelerin kısa bir süre sonra yeniden Türkiye için hizmet vermeye başlamasının yolunun açılacağını duyurdu.

Booking.com Ne Zaman Açılacak?

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya booking.com ile ilgili önemli açıklamarında şu ifadelere yer verdi. "Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk” dedi.

Geçtiğimiz sene Mart ayında Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) tarafından, birlik üyesi seyahat acentalarına karşı gerçekleştirilen haksız rekabetin önlenmesi amacıyla açılan davada, Online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye'deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmişti. Yerli ve yabancı turistlerin en çok kullandığı online rezervasyon sitesi olan booking.com'a verilen cezada Türkyie içerisindeki otellere herhangi bir rezervasyon yapılmasına izin verilmezkeni site üzerinden yurtdışındaki otellere rezervasyon yapılmasına ise izin veriliyor.

booking.com kapandı mı booking.com ne zaman açılacak booking.com açılacak mı booking.com türkiyede açılacak mı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş