Berat Albayrak "Türbülanstan Çıktık"

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak Türkiye'nin türbülanstan çıktığını vurgulayan Berat albayrak gelecek için umutlu konuştu.

Berat Albayrak
Berat Albayrak Umut Aslan

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Ekonomik olarak Türkiye'nin türbülanstan çıktığını vurgulayan Berat albayrak gelecek için umutlu konuştu. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Yaşanılan tarihi kur ataklarına rağmen dengelenme sürecini hedeflerimizin de ötesine taşıdık. Türbülanstan çıktık, ithalattaki köpüğü azaltırken, ihracatı artırarak 17 yıllık AK Parti iktidarlarında ilk kez yıllık cari fazla verdik.

Katma değerli üretime ve ihracata dayalı ekonomi için dönüşümü sağlayarak, cari fazladaki bu başarıyı kalıcı hale getirmeyi amaçlıyoruz. Sağlıklı ve sürdürülebilir büyüme için gerekli tüm adımları atacak ve ekonomide arzu ettiğimiz seviyeye ulaşacağız.

Dolar Karşısında Türk Lirası Yükselişini Sürdürmeye Devam Ediyor

Öte yandan son bir haftada Dolar karşısında en çok değer kazanan para birimi Türk Lirası oldu. Analistler, yurt dışında ticaret savaşı, küresel faizlerdeki düşüş, yurt içinde ise Fırat'ın doğusundaki güvenli bölge konusunda Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ile yürütülen müzakereler konusundaki gelişmelerin piyasalarda pozitif karşılandığını ifade etti.

Dün 5.44 - 5.51 bandında hareket eden Dolar/TL  bugüne 5.47 civarında başladı. Dolar kuru TSİ 15.52 itibariyle 5 lira 48 kuruş seviyelerinden işlem görüyor. Dolar, Türk Lirası karşısında bu hafta % 1.7 geriledi. Lira böylece haftalık bazda Macar forintinin ardından en iyi 2. performans gösteren gelişen ülke para birimi oldu.

 

dolar tl kaç lira dolar düşer mi dolar kaç lira olacak berat albayrak türbülans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?