Belediye Maaşları Ödemedi, Almanya Ziyaretine Gitti

Giresun’un Tirebolu İlçesi’nin belediye binasında maaş kavgası yaşanıyor ama yetkililer Almanya'da kardeş şehri ziyarette olduğu için muhatap kimse bulunamıyor

Belediye Maaşları Ödemedi, Almanya Ziyaretine Gitti
Belediye Maaşları Ödemedi, Almanya Ziyaretine Gitti Hilal Mert

Giresun’un Tirebolu İlçesi’nde çalışan belediye işçileri isyanda bugünlerde. AKP’li olan belediyede işçiler 5 aydır maaş alamıyor. Belediye’de görevli 115 taşeron işçi isyan bayrağını çekti ama muhatapları olan başkanın şuan ülke dışında olduğu öğrenildi.

AKP’li Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, aralarında ilçedeki siyasi parti ve STK temsilcilerinin de olduğu 15 kişiyle beraber Almanya'ya gitti. Almanya'nın Marbach kentine giden ekibin bilet parası olarak 60 bin lira ödediği öğrenildi.

Şirketin Genel Müdürü Selçuk Abanoz arbede sonrası nasın açıkması yaptı;

“Başkanımız Abdullah Karabıçak, kardeş şehir Marbach'ın Belediye Başkanı Jan Trost'un daveti üzerine, Marbach şehrini ziyarete gitmiştir. İşçilerk adroya geçtiler ya, özgüven patlaması oldu. Maaşlarını alamıyorlar ama içinde provokatörler de var. Belediye’de maddi sıkıntı vardır. Bir duraklama döneminden geçiyor”

Belediye başkanının Almanya gezisinden dönmesini bekleyecek olan 115 işçinin maaşlarının akıbeti  gezi dönüşü belli olacak.

Almanya Giresun Tirebolu AKP maaş işçi gezi isyan Abdullah Karabıçak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş