Belediye Başkanı Uyardı! "Rezervasyonsuz Gelmeyin"

Oldukça rağbet gören Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Gömeç ve Havran ilçelerinin yer aldığı Edremit Körfezi 'ndeki otel ve pansiyonlar şimdiden doldu

Belediye Başkanı Uyardı!
Belediye Başkanı Uyardı! Hilal Mert

Son yıllarsa bakir doğası ve muhteşem denizi ile tatilcilerin yeni gözdesi olan Balıkesir de Bodrum ve Antalya'yı aratmıyor. Orta gelirli kesime hitap eden Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık, Gömeç ve Havran ilçelerinin yer aldığı  Edremit Körfezi 'ndeki otel ve pansiyonlar, 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinde dolacak. Doluluk oranının nerede ise yüzde 100'e ulaşması sonucu Burhaniye Turizm ve Tanıtma Derneği Başkanı Şükrü Baykal, bayram tatilini körfezde geçirmek isteyenler için bir açıklama yaptı ve gelenlerin kapıda kalmaması için rezervasyonlarını yaptırmalarını söyledi. Körfezde otel ve pansiyonlarda doluluk oranları şuanda yüzde 95'lere ulaşmış durumda.

"Seçimler nedeniyle hızlı bir başlangıç olmadı ne yazık ki. Otellerimizde yüzde 70 civarı doluluk oranı var. Bayramda tatilinde bu rakam yüzde 95 civarına çıkmasını bekliyoruz. Seçimlerin ardında da ciddi bir doluluk yaşayacağımızı düşünüyoruz. Bölge turizmimizi sadece deniz ve doğa olarak düşünmemek lazım. Tarihi yönden de önemli bir bölge. Antik kazılar ve çalışmalar devam ediyor. Havaalanının olması da büyük bir avantaj. Ankara ve İstanbul'dan ulaşım oldukça kolaylaştı."

Türkiye'nin en popüler turizm ili olan Antalya'da ise bu yıl rekor üstüne rekor kırılıyor. Mart ayında beri turist akınına uğrayan şehrin kıyı kesimlerdeki otellerin doluluk oranlarının yüzde yüzlere ulaştı. Ramazan ayında yaşanan iç piyasadaki durgunluğun bayram tatiliyle giderileceğini, 40 milyon olan turist rekorunun 2018 yılında 45 milyon olması bekleniyor.

Balıkesir Bodrum Antalya Ayvalık Gömeç Havran Burhaniye Edremit bayram tatili yaz otel motel deniz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
Microsoft’un ‘Your Phone’ Uygulaması Yayınlandı
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi
‘Twitter Lite’ Türkiye ve 20 Ülkede Kullanıma Girdi