Başbakan, TUSİAD'la Görüştü...

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve Yönetim Kurulu üyeleri, 24 Haziran seçimleri öncesinde Başbakan Binali Yıldırım ile bir araya geldi.

Başbakan, TUSİAD'la Görüştü...
Başbakan, TUSİAD'la Görüştü...

Yapılan görüşmede Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin ekonomi politikaları olmak üzere, seçim programları konusunda TÜSİAD üyeleri ile birçok konuda görüş alışverişinde bulundu.

Başbakanlık’tan görüşme hakkında bir açıklama yapılmadı. TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, “Devletimizin, kamu kurumlarımızın, siyasi partilerimizin liderleriyle istişare, TÜSİAD’da neredeyse yarım asra yaklaşan ve çok kıymetli bulduğumuz bir gelenek. Bugünde Başbakan sayın Binali Yıldırım ile bir araya gelmekten büyük memnuniyet duyduk. Toplumsal ve siyasal olayların, ekonomiyi doğrudan veya dolaylı yoldan etkilediğini hepimiz biliyoruz. Her zaman söylüyoruz. Siyasal istikrar ve güven ortamıyla, ekonomik istikrar “at başı” gider. İyi siyaset, güçlü ekonomi; güçlü ekonomi de güçlü ülke demektir.

Ülkemiz son derece zorlu bir süreçten geçiyor. Bu durumdan en hızlı ve en çok etkilenen alan, şüphesiz ülkemizin ekonomisidir. Bu ortamda, hep birlikte mevcut durumu daha iyi anlamak ve bu gidişata yön verebilmek için her zamankinden daha fazla istişareye ihtiyacımız var. Ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte siyasi liderlerimizin ve toplumumuzun kanaat önderlerinin diyalog kanallarını açık, hoşgörü dilini hâkim kılmasını çok önemli görüyoruz. Son yıllarda maalesef kutuplaşmayla anılan bir toplum olduk. Nesiller boyunca beslendiğimiz köklü hoşgörü mirasımızla bu algıyı kıracağımıza, sorunlarını diyalog ve istişare içerisinde çözen ve ayrışmayan bir toplumsal iklime sahip olacağımıza inanıyorum.

Hepimizin ortak ideali şüphesiz; geleceğe güvenle bakan, hedeflerine doğru emin adımlarla istikrarlı bir şekilde ilerleyen ve büyüyen bir Türkiye’dir.” sözleriyle görüşmeyi özetledi.

tusiad başbakan binali yıldırım erol bilecik ak parti 24 haziran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş