Bakandan Yüzde 5 İndirim Müjdesi

Bakan Fakıbaba’dan tarım sigortalarında % 5 indirim müjdesi geldi.

Bakandan Yüzde 5 İndirim Müjdesi
Bakandan Yüzde 5 İndirim Müjdesi

Tarım sigortalarında kadın ve gençlere yönelik % 5 indirim yapılacak. Açıklama Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’dan geldi.

Tarım sigorta primlerinde % 5 indirim müjdesi veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba; kadın ve genç çiftçileri desteklemek ve devlet sigortası sistemine katılımını teşvik etmek için sigorta primlerine yüzde 5'i oranında indirim getirdiklerini söyledi.

Sigortanın önemine dikkat çeken Bakan Fakıbaba;  Tarım Sigortaları Havuzunun doğal riskler karşısında, bitkisel ve hayvansal üretimdeki mağduriyetlerin giderilmesi hususunda çiftçilere büyük hizmetler verdiğini söyledi.

Gelen talepler doğrultusunda tarım sigortasının kapsamını her yıl genişlettiklerinin altını çizen Bakan Fakıbaba, tarım sigortaları konusunda başarılı bir yılı geride bıraktıklarını ve 2017 tablosunun ayrıntılarını paylaştı.

2017 yılında toplam 1,6 milyon tarım sigortası poliçesi düzenlendiğini belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba,  "geçen yıl 23 milyon dekar alan, 1,8 milyon arılı kovan için sigorta poliçesi düzenlendi.  Üreticilerden toplam 739 milyon liralık prim toplandı.  2017 yılında yine üreticilere bu poliçeler karşılığında 850 milyon lira hasar ödemesi yaptık. Yine geçen yıl, 29 milyar liralık tarımsal değere teminat verdik. Sigorta kapsamına alınan küçükbaş ve büyükbaş hayvanların sayısı önceki yıla göre yüzde 50 artarak 2,4 milyon oldu. 2017 yılında 300 bin hasar dosyası işlem gördü" dedi.

Bakandan kadınlara ve gençlere müjde geldi.

Sigorta prim fiyatları ve muafiyet oranlarında iyileştirmelere gittiklerinin altını çizen Bakan Fakıbaba,"Kadın ve genç çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum. Özel uygulamalarla desteklenen kadın ve genç çiftçilerimizin devlet sigortası sistemine katılımını desteklemek ve teşvik etmek için sigorta primlerinde yüzde 5'i oranında indirim getirdik" dedi.

Bakan Fakıbaba ,arıcılık ve hayvan hayat sigortalarında da indirime gittiklerini sözlerine ekledi.

sigorta primleri sigorta indirim oranları sigorta teşvikleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Kadın Dizisi Son Bölümde Neler Oldu? Kadın Dizisi 39. Bölüm Yeni Fragman İzle
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı
Süper Lig'de İddia'nın Şampiyonluk Oranları Değişti. İşte İddia'nın Şampiyonluk Adayı