Bakan Sarıeroğlu’ndan Tarım Bağ-Kurlularına Müjde

Tarım Bağ-Kurluları 48 ay vade ile kredi kullanarak prim borçlarını ödeyebilecek.

Bakan Sarıeroğlu’ndan Tarım Bağ-Kurlularına Müjde
Bakan Sarıeroğlu’ndan Tarım Bağ-Kurlularına Müjde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Tarım Bağ-Kurlularının 48 ay kredi kullanarak kredi borçlarını ödeyip emekli olabileceklerini söyledi. 
SGK ve Ziraat Bankası arasında gerçekleştirilen protokol ile tarım Bağ-Kurluları 48 ay vade ile alacakları kredi ile prim borçlarını ödeyerek emekli olabilecekler. 
SGK ile Ziraat Bankası arasında "Prim Borçlarını Ödeyerek Emekli Olabilecek Tarım Bağ-Kurlu Sigortalılara Kredi Sağlanması Protokolü" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bakan Sarıeroğlu'nun katıldığı törende imzalandı.

Zeytin Dalı Harekatına katılan güvenlik güçlerine kolaylıklar ve şehitlere Allah’tan rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Bakan Julide Sarıeroğlu, ülke olarak çok önemli bir dönemden geçildiğini söyledi.

80 milyon vatandaşın refahı için çalışmaların sürdürüldüğünü belirten Bakan Sarıeroğlu, yapılan düzenlemelerin çiftçilere kolaylık sağlaması temennilerinde bulundu. Bakan Sarıeroğlu, "Ücretsiz aile işçiliği bizim için önemli. Bu bağlamda kadınlarla ilgili Tarım Bakanlığımız ile yürüttüğümüz çalışmalarımız var. Bu dönemde de İŞKUR aracılığıyla kadın çiftçilerimizi desteklemeye devam edeceğiz. İstihdam teşviklerimiz, 5 puanlık prim indirimlerimiz çiftçilerimizi de kapsıyor. Geçmişten beri sosyal güvenlik anlamında önemli atılımlar yaptık. Şuanda 708 bin Tarım Bağ-Kurlu sigortalımız var. 682 bin de emeklimiz var. Biz önümüzdeki dönemlerde bu kesimlerin tamamını kapsayacak çalışmalara devam edeceğiz"  dedi. 

Protokol kapsamında Tarım Bağ-Kurlularına 48 ay vade ile komisyonsuz kredi verilecek. .
Bakan Sarıeroğlu, protokol ile 48 ay vadeli, komisyonsuz, teminatsız ve geçmiş kredi siciline bakılmadan yapılacağını belirterek; "Kapsama giren Tarım Bağ-Kurlularımız yaşını ve prim gün sayısını doldurmuş ancak prim borçlarını ödeyemediği için emekli olamamış kişileri kapsıyor. Doğum ve askerlik borçlanması yaparak emekliliğe hak kazanmış olması gerekiyor. Ziraat Bankasından alınacak kredilerin taksitleri emekli maaşından ödenecek. İnşallah önümüzdeki günlerde güzel çalışmalara devam edeceğiz" dedi. 

Bakan Julide Sarıeroğlu Tarım Bağkuru Bağkurlulara kredi Bağkurlulara emeklilik müjdesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş