Bakan Albayrak, Almanya Finans Bakanı ile Telefonda Görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Finans Bakanı Olaf Scholz ile telefonda görüştü. İşte detaylar...

Bakan Albayrak, Almanya Finans Bakanı ile Telefonda Görüştü
Bakan Albayrak, Almanya Finans Bakanı ile Telefonda Görüştü Hilal Mert

ABD'nin Türkiye'ye uygulamaya başladığı yaptırımlarla beraber TL'nin Euro ve dolar karşısında erimesi sonrası diğer devletlerden Türkiye'ye bir bir destek gelmeye başladı. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Almanya Finans Bakanı Olaf Scholz ile telefonda görüştü. Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre; Albayrak ile Olaf Scholz ekonomik işbirliğini güçlendirme yönünde fikir birliğine vardı. Scholz, "Güçlü Türkiye ekonomisi Almanya ve AB için önemli" dedi. Albayrak 21 Eylül'de Berlin'de Alman Bakan ile bir araya gelecek.

NELER OLMUŞTU?

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya Başbakanı Angela Merkel ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre; iki lider ikili ilişkiler ve başta Suriye olmak üzere bölgesel konular hakkında görüşme yaptı.

Güncel gelişmelerin ele alındığı görüşmede, iki liderin Eylül sonunda Berlin'de gerçekleştirecekleri buluşmaya da konuşuldu. İki lider, önümüzdeki günlerde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile Almanya'nın Maliye ve Ekonomi bakanlarının bir araya gelmeleri konusunda otak karar aldı.

Başbakan Merkel, görüşme vesilesiyle, Türkiye ekonomisinin güçlü olmasının Almanya açısından da önemli olduğunu ifade ett,. İki lider, Türkiye-Almanya arasındaki işbirliğinin karşılıklı üst düzey ziyaretler ve temaslarla daha da güçlendirilmesi konusundaki kararlılıklarını da teyit etti.

Berat Albayrak Olaf Scholz telefon görüşmesi Almanya ABD Recep Tayyip Erdoğan Angela Merkel
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?