Apple’ın Değeri 815 Milyar Dolar

Apple firması 2016 yılında da hisse başı değeri 100’de 3 artınca, şirketin toplam değeri 800 milyar doların üzerine çıktı. Türkiye milli gelirine yakın olan bu rakam ile Apple tek başına bir Türkiye ediyor.

Apple’ın Değeri 815 Milyar Dolar

Ülkemiz bir çok alanda dünyaya yaptığı ihracat ve ülke içi gelirleriyle 870 milyar dolar milli geliri bulunuyor. Son yapılan araştırma sonucu Apple’ın tüm hisseleri 100’de 3 oranında arttığı öğrenildi. Bu artışla birlikte geçen yıl 673 milyar dolar olan Apple’ın değeri bu yıl 800 milyar doların üstüne çıktı. 
Sadece telefon, tablet ve bilgisayar üreten Amerikan devi tek başına bir Türkiye ederken, Türkiye bütün dünyaya parça parça bir şeyler satarak ve 80 milyon kişiden vergi toplayarak bir Apple ediyor.
BORSA İSTANBUL’UN TAMAMI APPLE’IN ÇEYREĞİ EDİYOR
Türkiye’de bulunan tüm Borsa İstanbul firmaları Apple’ın sadece çeyreği edebiliyor. Geçen yıl şirketin değeri 673 milyar dolar iken bu yıl elde ettiği kar ve büyümeleriyle birlikte 815 milyar doları buldu.
ABD’nin milli geliri 19 trilyon dolar. Yani Türkiye’nin 20 katı. Bu sebeple Apple’ın tüm dünyaya telefon, tablet ve bilgisayar satışlarında öncü firmalar arasında olması sebebiyle bu boyutlarda bir değere sahip olduğu düşünülebilir.
ABD şirketlerinden olan Amazon firması ise Apple’ın ardından 2. Sırada yer alıyor. Son dönemde çıkan haberlere göre Amazon’un kurucusu seneye dünyanın en zengin insanı olacak. 

 

apple apple değeri türkiye milli gelir borsa istanbul değeri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Rus Lideri Putin Soğuk Havada Göle Girdi ve Yıkandı
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!
Yok Böyle Canilik, 9 Aylık Bebeği Öldürdü!