Ankapark İhaleye Çıkıyor, İşte işletme Bedeli...

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hayali olan ve 1,2 milyon metrekarelik alana kurulmuş olan Ankapark ihaleye çıkıyor

Ankapark İhaleye Çıkıyor, İşte işletme Bedeli...
Ankapark İhaleye Çıkıyor, İşte işletme Bedeli... Hilal Mert

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hayali olan ve 1,2 milyon metrekarelik alana kurulmuş olan Ankapark için ihale günü belirlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesine 29 yıllığına tahsis edilen Atatürk Orman Çiftliği arazisindeki Ankapark'ın işletmeihalesi 14 Haziran'da gerçekleştirilecek.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanlana Ankara Büyükşehir Belediyesi ilanına göre; belediyeye 29 yıllığına tahsis edilen AOÇ arazisi sınırları içindeki Ankapark alanının kapalı zarf usulüyle işletmeye verilmesi ihalesi gerçekleştirilecek.

1,2 milyon metrekarelik alana kuru olan Ankapark'ın işletilmesi için muhammen bedel 765 milyon 600 bin lira, geçici teminat da 22 milyon 968 bin lira olarak belirlendi. İhaleye iştirak edecekler için 5 bin lira karşılığında şartname alma zorunluluğu bulunuyor.

Dünyanın en büyük tema parklarından biri olacak olan Ankapark'ta 1.217 adet küçüklü büyüklü oyuncak, 14 adet roller coaster, 70 metrelik dev dinozorlar, 5 km’lik hat üzerinde Tema Park’ın tamamında dolaşacak hem ulaşım hem gezinti amaçlı nostaljik kara tren,hayvanat bahçesi, Tema Park ve hayvanat bahçesi arasında ulaşımı sağlayan 2 km uzunluğunda monoray, 8 km uzunluğunda teleferik, universal studio sinema sistemi bulunacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Melih Gökçek Ankapark Atatürk Orman Çiftliği ihale ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?