Altının Gram Fiyatı Rekor Üstüne Rekor Kırıyor

Düğün sezonunun açılması ile diğer aylardan daha çok rağbet gören altın için çanlar çalıyor! Altının gram fiyatı 185,7 lira oldu

Altının Gram Fiyatı Rekor Üstüne Rekor Kırıyor
Altının Gram Fiyatı Rekor Üstüne Rekor Kırıyor Hilal Mert

Düğün sezonunun açılması ile diğer aylardan daha çok rağbet gören altın için çanlar çalıyor! Altının gram fiyatı son zamanlarda dolar kuru ve altının ons fiyatındaki değer kazançlarının etkisiyle alış ağırlıklı bir seyir izliyor. Ocak ayında 158 lira seviyesinde olan altının gram fiyatı bugün sabah saatlerinde 185,7 lira ile tarihi zirveyi gördü.

Bu yükseliş saesinde altının gram fiyatı, yılın başından bu yana yatırımcısına yüzde 16'nın üzerinde getiri sağladı. Aylık bazda bakıldığında altın sadece şubat ayında değer kaybetmişti. Diğer aylarda sürekli fiyatını arttırdı.

Finans Analistlerine göre; Altının gram fiyatının yükselmesinin tek nedeni var o da dolar kuru. Dolar kuru, yurt içi piyasalarda şuan 4,30 lira seviyesinde ama bu durumun kısa vadede kalıcı olması beklenmiyor. Hükümetin teşvikleri, ekonomide alınan tedbirler ve tatil sezonuyla birlikte piyasalarda olumlu dönüşler olacağı kanısı yüksek. Sıcak para akışının hızlanmasıyla beraber döviz kurlarında düşüşler bekleniyor. Yaz aylarında sıcak paranın ülkeye girmesi sonucu altının gram fiyatının 175-170-165 lira seviyelerine kadar düşmesi bekleniyor.

Altın gram fiyatı dolar kuru altının ons fiyatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş