Altında Son Durum! Çeyrek Altın Ne Kadar?

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? İşte gün itibari ile altın piyasasında son fiyatlar...

Altında Son Durum! Çeyrek Altın Ne Kadar?
Altında Son Durum! Çeyrek Altın Ne Kadar? Hilal Mert

Dolar ve Euro ile yükselen altın fiyatarında son durum nedir? Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? Dün dolar kurundan bulduğu destekle 194,7 liraya kadar yükselen gram altın bugün kaç TL'den satıldı?

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından önceki kapanışa göre yüzde 0,32 azalışla 191,7 liradan işlem görüyor. Bugün Kapalıçarşı'da çeyrek altın 315 lira, Cumhuriyet altını da 1.283 liradan satılıyor. Asya piyasalarında alış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı ise 1.226 dolar civarında işlem görüyor.

Uzmanlar, dolar kurundan aldığı destekle 194,7 lira seviyesine yükselen altının gram fiyatında dalgalı ve yukarı yönlü işlemlerin devam edebileceğini ifade etti.

Altın fiyatlarındaski bu yükseliş kalpazanları da harekete geçirdi. Piyasaya gerçek altın adı altında sahte altın satan kalpazanların oyunu nasıl anlaşılır?

Altın genelde manyetik değildir. Bu yüzden mıknatısa yaklaştırdığınızda çekim oluşmaması gerekmektedir. Özgül ağırlığı yüksek olduğundan, altın takılar, imitasyon takılara göre daha ağırdırlar. 22 ayar altının sesi tok çıkar, sahte yada çok düşük ayarlı altınların ise daha tizdir. Gerçek bir has altın ya da işçiliği az olan altın hiçbir zaman piyasadaki altın fiyatlarından çok çok daha ucuza satılmaz. Değeri neredeyse her yerde sabit olan bu madenin aşırı şekilde ucuza satılması akla ve mantığa aykırıdır, dikkat edilmelidir.

Dolar Euro Altın Altın fiyatları son durum Çeyrek altın gram altın Kapalıçarşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor