Altında Kiralama Dönemi Başladı

Altın fiyatlarında engellemez yükselişin ardından altın alma gücü olmayan aileler çözümü altın kiralamakta buldu

Altında Kiralama Dönemi Başladı
Altında Kiralama Dönemi Başladı Hilal Mert

Altın fiyatlarının engellemez yükselişi yeni bir uygulamayı beraberinde getirdi. Yüksek fiyatlar nedeni ile altın satın almaya gücü yetmeyen ancak ailenin kadınlarının gösterişli görünmesinden de geri kalmak istemeyen aileler, çareyi altın kiralamakta buldu.

Kuyumculardan altın kiralamak isteyen vatandaşlar kuyumcuya senet ya da teminat miktarı veriyor. Kiralama sonrası geri gelen altınlar kuyumcuya teslim edildikten sonra verilen senet ya da teminat miktarı geri alınıyor. Kimileri de altının ücretinin tamamını ödüyor, altını iade ederken de yüzde 2 ile 8 arasında kesintiyle parasını geri alıyor.

Kiralama yapan bir kuyumcunun yaptığı açıklama şöyle;

"Bir düğün altını en kötü ihtimalle 50-60 bin liraya mal oluyor. İnsanların buna gücü yetmediği için düğünde eş, dost gelinin üzerinde altınları görsün diye kiralık altın alıyorlar. Altın fiyatlarının yükselmesinden dolayı, insanların gücü yetmiyor. İnsanlar mecbur kaldığı için böyle bir yola başvuruyorlar”

Çeyrek altın ve gram altın fiyatları ne kadar?

Dolar kurunda dün yaşanan dalgalanmalar sonra altın yine yükselişe geçti. Bugün gram altın 201 liradan, çeyrek altın 329,00 liradan, Cumhuriyet altını da 1.341,00 liraya satılıyor.

Altın kuyumcu kira düğün gram altın çeyrek altın Cumhuriyet altını
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş