Adnan Oktar'ın Kazancı Aylık 10 Milyon Dolara Çıkıyor! İşte Milyarlık Vurgun...

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar'ın 86 şirkete kayyum atandı. Oktar yapılanmasının tespit edilen aylık kazancının 1 ila 10 milyon dolar arasında olduğu öğrenildi

Adnan Oktar'ın Kazancı Aylık 10 Milyon Dolara Çıkıyor! İşte Milyarlık Vurgun...
Adnan Oktar'ın Kazancı Aylık 10 Milyon Dolara Çıkıyor! İşte Milyarlık Vurgun... Hilal Mert

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar geçtiğimiz günlerde baskın bir operasyon ile gözaltına alınmıştı. 31 ayrı suçtan gözaltına alınan ve hakkında ciddi anlamda suçlamalar olan "Adnan Hoca" lakaplı Adnan Oktar "organize suç örgütü kurmak, küçük çocuklara taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet, siyasi ve askeri casusluk" suçundan gözaltına alındı.

Operasyonun başlatılma amacı ise "kara para aklamak"tı.  İstanbul'da 22 ilçede 115 adres, Ankara'da 2 ilçede 3 adres ve Muğla ile Antalya'da 1'er adrese düzenlenen baskında 129’u erkek 106’sı da kadın toplam 235 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 106’sı kadın 235 şüpheliden 190’ı gözaltına alınırken, örgütün ekonomik yapılanması da ortaya çıkarıldı.

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporu ile 2 yıl önce başlatılan soruşturmada örgütün 86 şirketi tespit edildi. Bu şirkerlerle örgüte ait olduğu öne sürülen Milli Değerleri Koruma Vakfı, Teknik Bilim ve Araştırma Vakfı ve bir derneğe kayyum atandı. Adnan Hoca'Nın başı olduğu örgütün ticaretteki karanlık yüzünü de ortaya çıkaran araştırmada dikkat çekici detaylar ortaya çıktı.

Yapılan arştırmaya göre; örgüt, uluslararası şirketlerle ticaret yaparken önce güven sağlanmak amacıyla yüklü miktarda ürün alımı yaptı. Ardından ödemeler düzenli olarak hesaplara yatırıldı. Ancak daha sonraki yüklü miktarda işlem yapan firmalar ödeme yapmadı. Şebekenin bankalardan şirketlerin adına kredi çektiği, bu firmaların başka kişilere devredilerek ödeme yapılmadığı da öne sürüldü. Şebekenin ayrıca hayali ihracat yaptığı da bildirildi.

Polisin yaptığı tespitlere göre; onlarca adres kullanan yapı, bazı lüks villaları kiralamıştı. Lüks hayatın yaşandığı bu villalardan bazılarına aylık 200 bin lira kira ödenmiş.  Örgütün bir çok üyesinin evine de zorla sahip olduğu diğer idddialar arasında. Bir çok örgüt üyesinin mirasına sahip olunması için de belge imzalatıldığı belirtildi.

Polisin bir diğer tespitine göre de; örgütün aylık kazancının 1 ila 10 milyon dolar arasında değişiyor. Ancak bu rakamın minimum düzeydeki tespit olduğu belirtiliyor. Belirlenen tüm mal varlıklarına el konulan örgütün, milyonlarca dolarlık taşınmaz ve değerli eşyaya da sahip olduğu da gelen bilgiler arasında. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde tasnifi yapılarak istiflenen eşyaların milyonlarca lira değerinde olabileceği açıklandı.

Örgüt usülsüz yoldan elde ettiği paraların bir kısmını genç erkeklerin devşirilmesi için kullandı. Bu paralarla lüks araçlar kullanan ve lüks hayat yaşayan erkekler yapıya yeni kadınlar kazandırmakla görevliydi. Evlerde hapsedildikleri iddia edilen bazı kediciklerin kıyafetleri en lüks markalardan satın alınıyordu. Bazı kadınlar tişört istediğinde belirlenen markanın o sezonki tüm model ve renklerinden o ürünü alınıyor. Kullanılmayan tişörtler de toz bezi yapılıyordu.

MASAK kedicik Adnan Oktar Adnan Hoca operasyon şirket ticaret miras İstanbul Emniyet Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş