ABD Başkanı Trump AB'ye de Ek Vergi Getiriyor

ABD Başkanı Donald Trump, Avrupa Birliği’nden (AB) ithal edilen otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi getirileceğini duyurdu...

ABD Başkanı Trump AB'ye de Ek Vergi Getiriyor
ABD Başkanı Trump AB'ye de Ek Vergi Getiriyor Hilal Mert

ABD Başkanı Donald Trump, Batı Virginia’da katıldığı bir seçim kampanyasında yaptığı konuşma ile yine olay yarattı. Trump, seçim kampanyasında “AB’den ABD’ye gelen tüm otomobillere yüzde 25 ek gümrük vergisi uygulayacağız” dedi.

Trump daha önce Avrupa'dan gelen otomobillere yüzde 20-25 arasında ek vergi uygulanabileceğini açıklamıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın ek vergi kararı yakında zamanda sık sık manşet olan haberler arasında yer alıyor! Türkiye ile başlayan soğuk savaş nedeni ile Türkiye'den alınacak olan çelik ve alimünyumdan alınan ek vergi olanını yüzde 20'den yüzde 50'ye yükselten Trump, AB'den tepki almıştı.

Trump dün de Rusya'ya ek vergi uygulayacağını duyurmuştu. ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada 2 Rus vatandaşı ve 1 Rus şirketin yanı sıra 1 Slovakyalı şirkete de yaptırım uygulanacağı belirtildi. Gelen bilgilere göre yaptırım uygulanacak olan şirketler Saint Petersburg merkezli Vela-Marine Ltd ve Slovakya merkezli Lacno S.R.O. adlı iki firma. Bu firma ve kişilere Rusya'nın "siber faaliyetleri" nedeniyle yaptırım getirildiği ifade edildi.

Trump'ın kararının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yeni yaptırım kararlarına ilişkin olarak açıklama yaptı. Putin, yaptırımlar için ‘Rusya gibi bir ülkeye yaptırım uygulamanın hem beyhude hem de ters tepecek bir çaba olduğunu' belirtti.

ABD Trump AB Ek Vergi otomobil gümrük vergisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor