40 Kişilik Kadro İçin 3 bine Yakan Başvuru Yapıldı

Isparta'ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda çalıştırılmak üzere 40 kişilik temizlik personel ilanı verildi, 3 bine yakın başvuru geldi...

40 Kişilik Kadro İçin 3 bine Yakan Başvuru Yapıldı
40 Kişilik Kadro İçin 3 bine Yakan Başvuru Yapıldı Hilal Mert

İşsizliğin tavan yaptığı şu günlerde açılan kadro ile başvuran sayısının arasındaki fark ile gündem olan bir olay yaşandı! Isparta'ta Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğü'ne bağlı yurtlarda çalıştırılmak üzere 40 kişilik temizlik personeli alımı yapılmak üzere iş ilanı verildi. Mülakat sınavına katılacak adayların noter huzurunda yapılan kura çekimiyle belirlendiği alım için 2 bin 772 aday başvurdu.

Isparta KYK İl Müdürlüğü'nde düzenlenen kura çekimine KYK İl Müdürü Cumhur Ziya Kurt ve adaylar katıldı. 7 kişilik eski hükümlü kadrosuna alınacak 24 kişi, 10 kişilik engelli kadrosuna alınacak 181 kişi için KPSS puanı üzerinden İŞKUR'a başvuruların kabul edildiğini, 40 kişilik temizlikçi kadrosuna ise 2 bin 772 adayın müracaat ettiği açıklandı.

Kura çekimi sonrası konuşma yapan İl Müdürü Kurt, "Güvenlik personeli, bakım- onarım personeli ve iklimlendirme personeli alımı için KPSS puanı üzerinden İŞKUR'a başvurular kabul edildi. Temizlik personeli alımı için bugün noter huzurunda kura çekimi gerçekleşti. Kurada şanslı olan adaylarımıza hayırlı olsun" dedi.

Asil ve yedek olmak üzere kura sonucu belirlenen adaylar ilerleyen günlerde KYK tarafından belirlenecek tarihte mülakata çağrılacaklar...

Kadro Başvuru iş ilanı Kredi ve Yurtlar Kurumu kura çekimi Isparta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Kadir Gecesi Ne Zaman? 2019 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün?
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor