3. Havalimanı Toplu Taşıma İhalesi İptal Edildi

İlk etabı 29 Ekim'de yapılacak olan İstanbul 3. Havalimanına toplu taşıma yapmak için açılan “Bagajlı Lüks Taşımacılık” ihalesi iptal edildi...

3. Havalimanı Toplu Taşıma İhalesi İptal Edildi
3. Havalimanı Toplu Taşıma İhalesi İptal Edildi Hilal Mert

İlk etabı 29 Ekim'de yapılacak olan İstanbul 3. Havalimanına toplu taşıma ihalesi için flaş bir gleişme yaşandı! Toplu taşıma yapmak için açılan “Bagajlı Lüks Taşımacılık” ihalesi iptal edildi.

İstanbul Yeni Havalimanı’na 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan bagajlı lüks taşımacılık ihalesini Altur – Havaş – Free Turizm konsorsiyumu KDV dahil 475 milyon 488 bin lira bedelle kazanmıştı.

4 Eylül’de yapılan ihale13 Eylül akşamı iptal edildi. Kamu yararı oluşmadığı gerekçesiyle iptal edilen ihalenin 15 gün sonra yeninden yapılması planlanıyor.

İlerleyen günlerde ihalenin hangi tarihte yapılacağı İETT tarafından açıklanacak...

NELER OLMUŞTU?

İptal edilen ihaleye Altur Turizm, Havaş ve Free Turizm konsorsiyumu, Platform Turizm ve Sarılar Turizm olmak üzere 3 teklif sunulmuştu. İhale Komisyonu tarafından Sarılar Turizm'in teklifini geçersiz sayılmıştı. İhaleye davet edilen firmalardan Turex Turizm maliyetleri çok yüksek buldukları için teklif vermediklerini açıklamıştı. İhaleye davetli katılan İstanbul Halk Ulaşım da teklif sunmamıştı.

3. Havalimanı Toplu Taşıma İhale Altur Turizm Havaş İETT bagajlı lüks taşımacılık
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
Merkez Bankası Faiz Kararı Sonrası Piyasalar
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
YKS Tercih Dönemi Ne Zaman Bitiyor? YKS Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?