2018 Kurbanlık Fiyatları Belirlendi

21 Ağustos Salı günü başlaycak olan müslüman aleminin kurban bayramı için Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılki kurban kesim bedellerini belirledi

2018 Kurbanlık Fiyatları Belirlendi
2018 Kurbanlık Fiyatları Belirlendi Hilal Mert

21 Ağustos Salı günü başlaycak olan ve 3 gün sürmesi beklenen müslüman aleminin kurban bayramı için Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılki kurban kesim bedellerini belirledi. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı açıklamaya göre; kurban kesim bedeli yurt içi 850, yurtdışı 625 TL.

İşte Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın yaptığı açıklama;

"2018 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu" tanıtım toplantısında konuşan Erbaş, "Vekalet yoluyla kurban kesim bedeli yurt içi 850, yurtdışı 625 TL olarak belirlenmiştir"

Vekalet yoluyla kurban kesim nedir?

Vekaletle kurban kesim programı Türkiye'de müftülükler, yurt dışında da büyükelçilikler, müşavirlikler, ataşelikler, koordinatörlükler ve ilgili ülkelerdeki dini idareler ve yerel kuruluşlarla işbirliği içerisinde yürütülüyor. Türkiye Diyanet Vakfı'na verilen vekalet ile kesilen kurbanlar yurt içinde ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına ulaştırmaktadır. Yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu Afrika'dan başlamak üzere, Orta Asya'dan Balkanlar'a, Kafkasya'dan Uzak Doğu ve Latin Amerika'ya kadar uzanan geniş bir coğrafyada mazlum kardeşlerimize kurban dağıtımı yapılmaktadır.

Ayrıca Ali Erbaş, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşların da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve Din Hizmetleri Ataşelikleri ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri vasıtasıyla kurban bağışlarını yapabileceğini söyledi.

Kurban Bayramı Kaç Gün?

21 Ağustos Salı günü başlayacak olan Kurban Bayramı tatili için henü resmi bir açıklama yok ancak tatilin 9 güne çıkacağı öngörülüyor. 2017 yılındaki Kurban Bayramı 30 Ağustos ile birleştiği için vatandaş 11 gün tatil yapmıştı. 2018'de de böyle bir ihtimal var. Kurban Bayramı'nın arefe günü 20 Ağustos Pazartesi gününe denk geliyor. Takip eden Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma ise resmi tatil. Dolayısıyla bu sene Kurban Bayramı'nda yine 9 günlük imkan dahilinde.

Diyanet ürkiye Diyanet Vakfı' Diyanet İşleri Başkanlığı kurban bayramı Vekalet yoluyla kurban kesim bedeli Vekalet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş