15 Haziran Cuma Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL?

15 Haziran Cuma, Ramaza Bayramı'nın ilk gününde çeyrek altın fiyatı ne kadar? Gram altın kaç lira? Altında son durum.. İşte tüm detaylar..

15 Haziran Cuma Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL?
15 Haziran Cuma Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu? Gram Altın Kaç TL? Umut Aslan

Yaz sezonunun gelmesiyle ve Ramazan Bayramı'ndan sonra düğünlerin yoğunlaşacak olması nedeniyle çeyrek altın fiyatları sıklıkla takip ediliyor. Yıllardır en iyi yatırım araçlarından birisi olma özelliği de gösteren altında güvenli bir liman olarak yatırım yapmak isteyenler altın fiyatlarını sürekli takip ediyor. Altında rekor üstüne rekor kırılırken özellikle düğün sezonunun başlamasıyla birlikte vatandaşların çeyrek altından daha çok gram altına yöneldiği belirtiliyor. Peki vatandaşlarımızın sıklıkla takip ettiği altın fiyatlarında son durum ne? Çeyrek altın kaç tl? 15 Haziran Cuma günü altın fiyatları..

15 Haziran Cuma gününde altının ons fiyatı 1300 dolardan seyrederken bu değer 31 Mayıs 2018 tarihiden bu yana en yüksek değer olarak kayda geçiyor. Öte yandan dolardaki bu haftanın yükseliş seyriyle beraber gram altının lira olarak fiyatında da artış meydana geldi. Altının gram fiyat günü yüzde 2'ye yakın kazanç ile kapatırken 15 Haziran Cuma gününde altının gramı 194 liraya kadar çıktı. Gram altın kapalı çarşıda 193 liradan alıcı bulurken, 194 liradan satılıyor. Çeyrek altının alış fiyatı ise 310 lira olurken, çeyrek altının satış fiyatı da 317 lira oldu. Cumhuriyet altınının alış fiyatı 1275 lira, satış fiyatı ise 1288 lira oldu.

Altın Neden Yükseliyor?

Altının değerlenmesinde küresel riskler, reel faiz oranları, merkez bankalarının para politikaları, enflasyon oranları, dünya ekonomilerinin büyüme hızları, altının stok durumu ve altındaki arz talepler önemli rol oynuyor. Ayrıca doların yükselmesi altının ons fiyatının dolar cinsinden olması nedeniyle altını da lira karşısında yükselten nedenlerden biri.

15 haziran cuma altın ne kadar 15 haziran cuma gram altın kaç tl 15 haziran cuma çeyrek altın kaç lira 15 haziran cuma çeyrek altın ne kadar altın neden yükseliyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Öğretmenlere Müjde.. Ek Göstergeleri 3600'e Çıkarılıyor
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş
Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Beklentisi 5 Lira 43 Kuruş